top of page

Tamna strana aluminija

 

Živimo u doba aluminija, u vremenu koje donosi veliku pogodnost, ali na račun ogromne štete po zdravlje. Aluminij je sveprisutan u svakodnevnom životu i povećana izloženost rezultirala je rastućim opterećenjem tijela tim nepotrebnim metala.

Istraživanja su dokazala povezanost pojave raka dojke s aluminijski baziranim antiperspirantima [Journal of Inorganic Biochemistry Volume 101, Issue 9, September 2007, Pages 1344–1346 Life and Living in the Aluminium Age — Seventh Keele Meeting on Aluminium 24th February to 28 February 2007]].

Sveprisutan aluminij

Aluminij se prirodno nalazi u rudi boksit, i u tom stanju u kojem se nalazi prirodno nije štetan za ljude. Boksit se pretvara u glinicu, te se elektrolizom dobiva čisti aluminij, koji se koristio primarno u elektronici i nekim drugim dijelovima industrija. Civilizacijskim razvojem i tehnološkim napretkom, počeo se pretjerano koristiti i u druge svrhe, čime je i dospio u ljudski organizam, gdje mu nije mjesto, te smo se tako doveli do toga da se svakodnevnim izlaganjem kontinuirano trujemo.

Alzheimerova bolest

Istraživanja su pokazala da ljudi s Alzheimerovom bolesti (AD) imaju visoku razinu aluminija nakupljenu u njihovim mozgovima u odnosu na osobu koja nema tu bolest. Čini se da postoji veza između aluminija i AD.
Aluminij je jedan od  najtoksičnijih spojeva koji utječu na ljudsko tijelo. Šteti nam živčani sustav i čini se da napada naš mozak. Povezana je sa anemijom, gubitkom pamćenja, glavoboljom, razdražljivosti, nesanicom, teškoćama u učenju, demencijom, mentalnom konfuzijom, i Alzheimerovom, Lou Gehrig-ovom i Parkinsonovom bolešću

bottom of page